3D Innovations Magnetraner ER to profesjonalne narzędzie do tworzenia i edycji projektów 3D. Jest to wysoce wydajne rozwiązanie dla profesjonalnych projektantów 3D, którzy potrzebują wydajnego i zaawansowanego oprogramowania do tworzenia i edycji trójwymiarowych modeli. Magnetraner ER oferuje łatwy w użyciu interfejs, który pozwala na szybkie tworzenie i edycję projektów 3D, a także szereg funkcji, takich jak automatyczne kompilacje, automatyczne modelowanie, podgląd w czasie rzeczywistym i wiele innych. Magnetraner ER oferuje również porady techniczne, aby ułatwić wykorzystywanie jego funkcji. Porady techniczne zawierają szczegółowe instrukcje, które pomogą użytkownikom skutecznie wykorzystywać funkcje Magnetranera ER oraz wyeliminować błędy i rozwiązywać problemy, które mogą wystąpić podczas tworzenia i edycji projektów 3D.
Ostatnia aktualizacja: Porady techniczne 3d Innovations Magnetraner Er
JAK FACHOWO UKŁADAĆ KLINKIER?
Różnice w odcieniach
Różnice w odcieniach kolorystycznych wyrobów klinkierowych są rzeczą naturalną wynikającą z procesu produkcji i dzięki nim powierzchnia wyłożona klinkierem nabiera naturalnego wyglądu. Niemniej jednak, żeby uzyskać taki efekt należy pamiętać o mieszaniu płytek z różnych opakowań, zwłaszcza przy kładzeniu elewacji czy podłogi. Dobrze jest również dokonywać zakupu towaru z jednej partii. Klinkier dokupiony po 6 czy 12 miesiącach może w znacznym stopniu różnić się odcieniem od kupionego wcześniej.
Układanie elewacji
Podłoża na których są układane płytki i kształtki powinny być równe, trwałe i suche. Nie należy przyklejać płytek na wilgotny tynk. W podłożu powinny być także zakończone procesy wiązania i osiadania. Należy pamiętać o krzywiznach płytek. Aby zminimalizować ich wpływ na ostateczny wygląd elewacji i uzyskać lepszy efekt estetyczny zaleca się stosowanie fug 12 mm.
Zaprawy klejowe
Do montażu wyrobów z klinkieru należy stosować przeznaczone do tego zaprawy klejowe. Na zewnątrz stosujemy zaprawy mrozoodporne. Przy płytkach podłogowych i schodowych, kształtkach i daszkach ogrodzeniowych oraz parapetach, stosowana zaprawa klejowa powinna cechować się elastycznością. Przy montażu zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta kleju w szczególności dbając, aby maksymalna grubość kleju wynosiła nie więcej niż 5 mm. Powierzchnia podłoża przygotowanego do kleju nie powinna być gładka, w celu zwiększenia przyczepności można porysować ją ostrym narzędziem. pl/images/porady_techniczne/ikonka-kolko-spoiny. png" alt="ikonka-kolko-spoiny"/>
Spoiny
Pomiędzy płytkami należy pozostawić spoiny. Najczęściej stosowane szerokości to 8 do 14 mm (zalecamy 12 mm). Spoiny zawsze należy wypełnić dostępnymi na rynku zaprawami przeznaczonymi do fugowania klinkieru. Zaprawy w spoinach powinno się wyrównywać z licem okładziny, nadając im lekko wklęsły profil. Na elewacji okładzina klinkierowa powinna się w pionie licować z tynkiem na ścianie. Jeżeli okładzina wystaje ponad tynk, koniecznie należy ją zabezpieczyć przed podsiąkaniem wody. Zaleca się fugowanie metodą półsuchą. Nie jest wskazane szlamowanie.